تبلیغات
بیمه ایران نمایندگی متولی اشكذری

بیمه ایران نمایندگی متولی اشكذری
ادمی ساخته افكار خویش است فرداهمان خواهدشدكه امروز اندیشیده اید 
نظر سنجی
تفاوت بیمه زندگی مان با بیمه نامه جامع زندگی

بیمه اتومبیل


 

 بیمه های اتومبیل شامل بر سه نوع بیمه یعنی : بیمه مسئولیت مدنی دارندگان وسایط نقلیه  در مقابل اشخاص ثالث ، بیمه حوادث راننده (این دو بیمه نامه بهمراه یكدیگر ارائه میگردد و بعنوان بیمه شخص ثالث شناخته می شود)و بیمه بدنه هستند .مشخصات هریك از بیمه نامه ها از این قراراست .


انواع بیمه نامه های اتومبیل شركت بیمه دانا

1- بیمه نامه شخص ثالث

دراین نوع بیمه ، مسئولیت مدنی دارندگان وسایط نقلیه موتوری زمینی در مقابل خسارت وارده به اشخاص ثالث (اعم از جانی و مالی ) تحت پوشش قرار می گیرد . منظور از خسارت بدنی ، هر نوع دیه یا ارش ناشی از صدمه یا شکستگی ،نقص عضو ،از کار افتادگی ( جزئی  کلی -موقت یا دائم) یا دیه فوت  شخص ثالث به سبب حوادث مشمول بیمه می باشد(هزینه معالجه نیز چنانچه مشمول قانون دیگری نباشد ، جزء تعهدات بیمه خواهد شود). منظور از خسارتهای مالی ، زیانهایی می باشد که به سبب  حوادث مشمول بیمه ، به اموال شخص ثالث وارد شود. بیمه شخص ثالث در اغلب كشورهای جهان اجباری شده و درایران نیز از سال 1347 تاكنون داشتن آن اجباری است و پوششهای مازاد بر سقف اجباری مصوب قانونی ، به صورت پوشش های اختیاری مازاد به متقاضیان ارائه می شود .

*خطرات تحت پوشش

حوادث مشمول این بیمه نامه عبارتست از هرگونه سانحه ای از قبیل تصادم ،تصادف ،سقوط، واژگونی ،آتش سوزی، یا انفجار وسایل نقلیه مورد بیمه و نیز خسارتی که از محمولات وسیله نقلیه مزبور به اشخاص ثالث وارد شود . اشخاصی كه به سبب حوادث وسیله نقلیه مورد بیمه دچار زیانهای بدنی یا مالی می شوند ثالث تلقی می شوند به استثنای راننده مسبب حادثه .

 * خطرات خارج از تعهدات بیمه نامه 

1- خسارات وارده به وسیله نقلیه مسبب حادثه 

2- خسارات وارده به محمولات وسیله نقلیه مسبب حادثه

3- خسارات مستقیم یا غیر مستقیم ناشی از تشعشعات اتمی و رادیو اكتیو

4 - خسارات ناشی از محكومیت جزائی و پرداخت جرائم

5- خسارات ناشی از حوادثی كه درخارج از كشور اتفاق می افتد مگر اینكه توافقی بین بیمه گر و بیمه گذار دراین موضوع شده باشد .

 بیمه نامه شخص ثالث به منظور حمایت از كلیه زیاندیدگان ناشی از حوادث رانندگی ، اجباری اعلام شده و توصیه می گردد  دارندگان وسایط نقلیه به هنگام مراجعه به شعب و نمایندگی های بیمه تقاضای خرید بیمه نامه با تعهدات جانی مناسب و كافی متناسب با ارزش ریالی دیه كامل مرد مسلمان و تعهدات مالی مازاد را بنمایند تا درزمان بروز  خسارت های احتمالی از مشكلات ناشی از نداشتن بیمه نامه كامل پیش گیری كنند . چه بسا افرادی كه به دلیل نداشتن بیمه نامه و تصادف با وسیله نقلیه ، منجر به فوت یا نقص عضو یا خسارت های مالی سنگین به اشخاص ثالث شده و علاوه بر مشكلات حاشیه ای متعدد ناشی از تصادف قادر به جبران خسارت وارده نبوده و به تحمل حبس در زندان محكوم شده اند . پس رانندگی با وسیله نقلیه بدون بیمه نامه كامل شخص ثالث و مازاد حتی برای یك لحظه اشتباه محض است .

*حق بیمه و تخفیف عدم خسارت 

حق بیمه این بیمه نامه براساس نوع و مورد استفاده وسیله نقلیه و میزان تعهدات بیمه گر مطابق تعرفه های مصوب جاری تعیین و اعمال میشود . به منظور تشویق بیمه گذاران به دقت در رانندگی به آن دسته از بیمه گذارانی كه دریكسال بیمه ای منجر به هیچگونه خساراتی نشده باشند به هنگام تمدید بیمه نامه تخفیف اعطا می شود و از پرداخت بخشی از حق بیمه سال های بعدی به شرح جدول ذیل معاف خواهند بود

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

نماینده بیمه ایران كد31497: روح الله متولی اشكذری
آدرس : یزد .شهرستان اشكذر.خ امام خمینی.جنب فرمانداری
تلفن تماس :32727953/32727089
شماره موبایل:09132525036
ایمیل:agent31497@iraninsurance.ir
شما می توانید سوالات خود راباما درمیان بگذارید
منتظردیدار شماهستیم
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :