تبلیغات
بیمه ایران نمایندگی متولی اشكذری

بیمه ایران نمایندگی متولی اشكذری
ادمی ساخته افكار خویش است فرداهمان خواهدشدكه امروز اندیشیده اید 
نظر سنجی
تفاوت بیمه زندگی مان با بیمه نامه جامع زندگی

بیمه های باربری                
مدیریت بیمه های باربری شركت سهامی بیمه دانا به منظور جبران خسارات ناشی از حمل و نقل اقدام به صدور انواع بیمه نامه های باربری طبق شرایط انستیتو بیمه گزاران كالا نموده و در این راه گامهای موثری برداشته است. نظر به گستردگی مجموعه شرایط این مدیریت با بكارگیری كادر مجرب و فعال در سمت مشاور اموربیمه ای همراهی لازم را با كلیه اشخاص حقیقی و حقوقی نموده و در این راستا مناسب ترین نوع پوشش را پیشنهاد می نماید.

حال به منظور آشنائی بیشتر ذیلا شرح مختصری از بیمه نامه های باربری كه توسط این شركت صادر می گردد آورده شده است:

1- تاریخچه مختصری از بیمه باربری

2- تعریف بیمه و بیمه حمل و نقل كالا

3- ماهیت حقوقی عقد قرارداد

4- انواع طبقه بندی در بیمه های باربری

محققان و تاریخ نویسان متحدالنظرند كه بیمه دریایی كه در اواسط قرون وسطی پا به عرصه نهاده است از قدیمیترین رشته های بیمه می باشد . در واقع می توان گفت اولین باری كه بازرگانان و صاحبان كالا، اموال و مال التجاره های خود را از طریق دریا حمل كرده و با خطرات گوناگون مانند ، غرق شدن كشتی ، طوفان، و راهزنیهای دریایی مواجه گردیدند ، به فكر راه حلی برای حفظ سرمایه ها و دستاوردهای خود افتادند و به همین دلیل قوانین و مقررات خاص و گوناگون كه همه آنها مربوط به حمل و نقل دریایی بود به مرور تكامل یافت و توسط ملت ها مورد استفاده قرار گرفت كه از آن جمله می توان به قوانین (( زیان همگانی General Average )) و یا (( وام دریاییBottomry bond )) اشاره نمود .

1-1) وام دریایی

شیوه عملكرد وام دریایی بدین صورت بوده است كه اگر كشتی و كالا در اثر وقایع و خطرات دریا به كلی از بین می رفت ، وام گیرنده از بازپرداخت وام معاف بوده است (مثل این می ماند كه خسارت دریافت نموده است ) . در قرن سیزدهم در ایتالیا وام دریایی بشدت رواج داشت و بررسی های انجام شده بیانگر این واقعیت است كه قرن ها قبل از تاریخ مذكور این نحوه عملكرد مورد استفاده قرار می گرفته است ، چرا كه ایتالیا از نقطه نظر تجارت از قرن پنجم میلادی تا آغاز جنگهای صلیبی فعالیت چشم گیر و مستمر داشته است . نگاهی به شرایط و نحوه انجام قرارداد بیانگر این حقیقت است كه عملیات مذكور شباهت زیادی به عملیات بیمه ای امروز دارد .

2-1) مبدأ پیدایش زیان همگانی

زیان همگانی در بین اقوام باستانی هند ، بابل ، یونان، در سده ششم قبل از میلاد مسیح رایج بود است، دریانوردان ساكن دریای مدیترانه مانند یونانی ها ، مصریها از چند قرن قبل از میلاد مسیح به این اصل معتقد بودند كه آنچه برای نجات كشتی به دریا ریخته می شود با مشاركت همه جبران گردد .

پیدایش عملیات بیمه گری به شكل و شیوه فنی ، علمی و تخصصی امروزه بر اساس دریافت حق بیمه بطور قطع مربوط به تجار شهر (( لومباردی )) فلورانس در سال 1250 میلادی می باشد و بطور یقین قدیمی ترین اثر مدون و بجا مانده از مدارك بیمه ای مربوط به شهر جنوا می باشد .

كم كم با پیشرفت بیمه و بوجود آمدن مشكلات بیمه گران به این فكر افتادند فعالیتهای خود را متمركز كرده و بصورت گروهی كار كنند ، كه در ابتدا با تأسیس انجمن هائی كه دارای اساسنامه و مقررات خاصی بود شكل گرفت، معروف ترین گردهمائی كه لازم است به آن اشاره شود گردهمائی بودكه مرتب درشهرلندن در قهوه‏خانه شخصی بنام ( ادوارد لویدز ) تشكیل می شد ، بعدها در سال 1696 نشریه هایی نیز تحت عنوان اخبار لویدزمنتشر شد،دراین نشریه ها اخبارمربوط به تجارت وحوادث آورده می شد ، چندی نگذشت كه آن قهوه خانه محل اجتماعات و ملاقات بیمه گران دریایی و بهترین مكان برای رد و بدل كردن اطلاعات بیمه ای و انجام معاملات بیمه اتكائی گردید ، البته بعداً تمامی كشتیها برای ثبت مشخصات به آنجا رجوع می كردند

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

نماینده بیمه ایران كد31497: روح الله متولی اشكذری
آدرس : یزد .شهرستان اشكذر.خ امام خمینی.جنب فرمانداری
تلفن تماس :32727953/32727089
شماره موبایل:09132525036
ایمیل:agent31497@iraninsurance.ir
شما می توانید سوالات خود راباما درمیان بگذارید
منتظردیدار شماهستیم
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :