تبلیغات
بیمه ایران نمایندگی متولی اشكذری

بیمه ایران نمایندگی متولی اشكذری
ادمی ساخته افكار خویش است فرداهمان خواهدشدكه امروز اندیشیده اید 
نظر سنجی
تفاوت بیمه زندگی مان با بیمه نامه جامع زندگی

مقدمه و تاریخچه بیمه آتش سوزی
امروزه با توجه به گسترش صنایع مختلف و فعالیت های اقتصادی گوناگون و آمیخته شدن زندگی مدرن با خطرات متعدد الكترونیكی ، نفت، گاز و سایر انواع مصنوعات خطرناك ، خطر در همه جا در كمین انسان نشسته و در انتظار است تا با یك لحظه غفلت همه چیز را در مسیر خود محو  و نابود كند . برابر آمارهای موجود ، خسارتهای ناشی از حوادث فاجعه آمیز اخیرا"در كشور ما نسبت به سالهای گذشته به صورت تصاعدی افزایش یافته و ضایعات جبران ناپذیری را به اقتصاد ملی وارد ساخته است .به طور مثال صرفا" تهران در سال 1392 تعداد 25550 فقره آتش سوزی به سازمان آتش نشانی اطلاع داده شده است .

اگر به آمار فوق ، حریق ها و حوادث سایر سازمانها و شركت هایی را كه دارای تجهیزات آتش نشانی مختص خود می باشند ، نیز اضافه نماییم ، ملاحظه می شود كه تعداد آتش سوزی ها بیش از تعداد گزارش شده می باشد كه صرفنظر از خسارات جانی ، روانی ، اجتماعی ، خسارات مالی آنها سالیانه بالغ بر میلیاردها ریال خواهد بود .با توجه به پیشرفت تكنولوژی در كشور ایجاد و توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی ، گسترش انبارها و سیلوها ، تامین برق روستاهای كشور ، لوله كشی گاز شهر ها و مراكز صنعتی و ...بدون شك بر تعداد آتش سوزی ها افزوده خواهد شد .بنابر این برای كاهش حوادث آتش سوزی و میزان خسارت وارده باید سیستم های ایمنی به طور گسترده در مراكز صنعتی و تجاری و سایر مكانهایی كه بالقوه در معرض تهدید آتش سوزی هستند نصب شده و برای آشنایی مردم با نحوه پیشگیری و حفاظت ، آموزش های لازم ارائه شود .

یكی از قدیمی ترین رشته های بیمه ای ، بیمه آتش سوزی است كه از قرن هفدهم تا قرن نوزدهم میلادی بتدریج شناخته شده و شكل گرفته است . آتش سوزی بزرگ و فاجعه آمیز لندن كه در سال 1666میلادی به وقوع پیوست و سه شبانه روز ادامه یافت ، شهر را با خاكستر یكسان كرد .در آن زمان وسایل اطفاء حریق هنوز در مراحل ابتدایی بود و هیچ گونه پوشش بیمه آتش سوزی در جامعه متداول نبود .نخستین اداره آتش سوزی در انگلیس در سال 1680م تاسیس شد و متعاقب آن شركت Hand in Hand در سال 1696 و اداره آتش سوزی Sun fire در سال 1710 بوجود آمدند . آتش سوزی بزرگ لندن موجب ایجاد شركت بیمه HamburgerGeneralشد كه هنوز وجود داشته و فعالیت می كند .با توجه به توسعه صنایع نیاز جامعه به بیمه بیش از پیش احساس شد كه بدین گونه شركت های بیمه در زمینه بیمه آتش سوزی فعال شدند .

تعریف حریق و آتش سوزی

 حریق عبارتست از احتراق شدید مواد سوختنی یا آتشی ناخواسته و از كنترل خارج شده كه معمولا" با دود و حرارت و نور زیاد توام است .

آتش سوزی عبارت از آتشی است كه از یك منبع حرارتی كنترل ناپذیر سرچشمه گرفته ، یا منبع حرارتی معین كنترل شده ای را ترك كرده و با نیروی حرارتی خود گسترش و توسعه یافته باشد .

بیمه آتش سوزی چیست ؟ بیمه آتش سوزی توافقی است كه بین بیمه گر از یك سو و بیمه گذار از سوی دیگر حاصل می شود و در قالب بیمه نامه متجلی می گردد .بدین قرار كه بیمه گر (شركت بیمه)در مقابل دریافت وجهی كه حق بیمه نامیده می شود ، متعهد می گردد كه زیانهای مالی بیمه گذار در مقابل خطراتی كه تحت پوشش قرار گرفته را جبران نماید .

بیمه آتش سوزی خسارات وارده به اموال و دارایی های منقول و غیرمنقول همانند ماشین آلات ،تجهیزات ، لوازم و اثاثیه منزل ، ملزومات اداری ، موجودی فروشگاهها و انبارها و ساختمانها و تاسیسات واحدهای صنعتی ، غیرصنعتی ،تجاری و مسكونی را جبران می كند .

برابر آمارهای منتشره بسیاری از واحدهای صنعتی ، تولیدی تجاری و مسكونی و ....دچار آتش سوزی می شوند كه در نتیجه صاحبان آنها با خسارات مالی هنگفتی مواجه می گردند ، كه چنانچه دارای بیمه نامه آتش سوزی با پوشش های كافی و مناسب باشند خسارات وارده به آنها جبران می شود .

خطرات اصلی تحت پوشش بیمه نامه آتش سوزی عبارتند از:

آتش سوزی- صاعقه-  انفجار

خطرات اضافی (تبعی) تحت پوشش بیمه آتش سوزی

بیمه گذارمی تواند باپرداخت حق بیمه اضافی علاوه برخطرات اصلی، موردبیمه راتحت پوشش خطرات اضافی (تبعی ) نیز قراردهد، خطرات اضافی را می توان بشرح زیر نام برد:

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

نماینده بیمه ایران كد31497: روح الله متولی اشكذری
آدرس : یزد .شهرستان اشكذر.خ امام خمینی.جنب فرمانداری
تلفن تماس :32727953/32727089
شماره موبایل:09132525036
ایمیل:agent31497@iraninsurance.ir
شما می توانید سوالات خود راباما درمیان بگذارید
منتظردیدار شماهستیم
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :